ניקוי שטיחי קיליםניקוי שטיחי קילים

ניקוי מקצועי של שטיחי קילים מוגד כניקוי בדרגת אמנות עקב כך ששטיחי קילים בעצמם הם שטיחי יוקרה אשר דורשים יחס מיוחד במינו.

מקור השם "קילים" (kilim)הוא בעצם עיוות המילה הפרסית "גילים" המגיעה מחלקה האירופי של טורקיה, חבל הבלקן. שטיחי קילים מיוצרים באריגה ידנית והם מאופיינים שטיחים שטוחים, בעלי איכות גבוהה ומראה מלהיב.

שטיחי קילין הם שטיחי עבודת יד הארוגים מחוטי צמר או כותנה. הם מאופיינים כבעלי אריגה שטוחה, ערב ושתי. לרוב החלק של הערב צפוף יחסית לשתי ומסתיר אותו. ברוב שטיחי קילים ניתן להשתמש משני הצדדים.
שטיחי קילים מאופיינים כדקים במיוחד, בעלי מגוון צבעים ודוגמאות גיאומטריות ואתניות. בעבר נהגו להשתמש בשטיחי קילים במאהלים בשבטים מוסרתיים. מכאן יש דעה שעל מנת להעביר מסר לאורחים, היו אורגים שטיחי קילים עם אלמנטים מספת הסימנים.

תחזוקתו השוטפת של שטיח הקילים דורשת לנער את השטיח היטב פעם בשבוע

משקלם של שטיחי קילים קטן, לכן קל מאוד לבצע בהם את פעולת הניעור, למרות זאת עדיין צריך לבצעה בעדינות. על מנת לשמור על יופיים של שטיחי קילים, מומלץ מאוד בנוסף לתחזוקה שוטפת, להזמין גם ניקוי מקצועי אשר יתבצע על ידי מומחים בנושא.
שטיחי קילים ברובם אינם סובלים מים, לכן מומלץ על ניקוי יבש. בדרך כלל במגע עם מים סיבי השטיח מתקשים ונזק זה לא ניתן לתקן, לכן ניקוי עצמי אפילו במעט מים יכול להרוס את השטיח. אם במקרה והשטיח נרטב, בשום אופן אסור להוציאו לייבוש בשמש ישירה. סיבי שטיח קילים עדינים מאוד וחשיפה ישירה לקרני השמש עלולה לגרום נזק עצום לצבעים.
מגבון לך הוא העזרה הראשונה שלכם במרקה של הופעת הכתם או לכלוך על שטיח קילים, אבל חשוב לזכור שזו היא עזרה ראשונה, את יתר הטיפול והניקוי אמור לבצע אך ורק איש מקצוע מומחה לניקוי שטיחים מסוג זה.

ניקוי שטיחי קילים, כמו כל ניקויי שטיחים שנוצרו בעבודת יד, מצריך ניסיון וידע נרחב

כאשר אתם מחליטים לפנות למקצוענים, חשוב לבחור איש מקצוע בעל ניסיון, אשר מכיר את סוג השטיחים שברשותכם ומתמחה בניקיונם ובהתחייבות. חשוב מאוד שלא יגרם כל נזק לשטיח לכן בזמן ניקוי מקצועי של שטיח קילים יותאמו בהתאם לסוג השטיח,בין אם הוא צמר או כותנה, חומרי ניקוי ומכשור טכנולוגי מתקדמים ומתאימים.
לפני תחילת הניקוי יעבור שטיח קילים תהליך של הוצאת חול ואבל יל ידי חבטות מדוייקות, אך לא חזקות מידי על מנת לא לגרוב לקרעים. לאחר מכן יפוזר על השטיח חומר ניקוי אשר מפרק את הכתמים הקשים וסופג את הלכלוך. בעת פיזור החומר, נעשה גם קרצוף קל על מנת להגיע לעומק הסיבים. פעולה זו מתבצעת משני כיווני השטיח. ולסיום שאיבת החומר מהשטיח וטיפול ריח וחיטוי על מנת לנטרל ריחות לא נעימים אם קיימים.

בנוסף אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ניסיון בניקוי שטיחי קילים, יבטיחו עבודה ברמה הגבוה ביותר ויוכלו למנוע הופעה של פגמים בשטיחים כגון התכווצות, שינוי צבע, קרעים. במקרה אם הפגם כבר קיים יוכלו לתת מענה לבעיה. בעצם מלאכתם של אנשי מקצוע בניקוי שטיחי קילים היא היחידה שתוכל לבטח את השטיח שלכם ולהחזיר לו את המראה המלהיב והיוקרתי שלו, בנוסף לניקיון כמובן.

אנו בחברת נ.ש.ר קלין מתחייבים לתוצאה מושלמת בניקוי שטיחי קילים!

לשאלות נוספות והזמנות חייגו: 052-7216061 או 052-7216062