ניקוי שטיח פרסיניקוי שטיח פרסי

על מנת ששטיח פרסי ימשיך, למשך שנים ארוכות, לקשט את סלונכם ביופיו המפואר וצבעיו המלהיבים, חשוב מאוד לתחזק אותו נכון ומדי פעם לבצע גם ניקוי מקצועי.

שטיח פרסי- כרטיס ביקור

שטיחים פרסים מאופיינים כשטיחים מרהיבים במראה ומשלבים בתוכם שנים של היסטוריה של העם הפרסי. שטיחים פרסים מאופיינים כבעלי מגוון רחב של צבעים וצורות עשירות של בעלי חיים , ערבסקות צבעוניות , מגוון פרחים ואנשים. אריגת שטיחים פרסים החלה לפני מאות שנים וכוללת בתוכה סוגים שונים של שטיחים פרסים כגון שטיחים פרסים לקישוט ארמונות, שטיחים פרסים המתעדים מקצועות שונים כמו ציד למשל, שטיחים פרסים המספרים על הגנים המדהימים באירן וכו'.
שטיח פרסי דורש תחזוקה קפדנית וניקוי מקצועי הוא אחד הקרטקיונים החשובים לכך.

ניקוי שטיח פרסי – עסק למקצוענים בלבד

שטיחים פרסים מיוצרים באריגה ידנית, לכן הוגמאות שלהם תמיד שונות אחת מהשניה, כמובן גם העלות. בדרך כלל אנשים רוכשים שטיחים פרסים למטרות עיצוב הבית ומביני העניין בשטיחים המבינים את ערכם האמיתי אף רוכשים אותם להנאת העין והנפש.
על מנת לתחזק שטיחים פרסים כראוי ולשמר את תכונותיהם, פשוט חייבים להיעזר בניקוי שטיחים מקצועי ומיומן. שניקוי המקצועי חייב להתבצע בהקפדה מקסימלית על מנת לשמור על סיבי השטיח מכל פגע בעת הניקוי. לידיעתכם אם תחליטו בעת תחזוקה ביתית של השטיח לנסות ולנקות שטיח פרסי עם סבון ומים בתוספת קרצוף על ידי מברשת - רוב הסיכויים שגרמתם לנזק בלתי הפיך.

ניקוי שטיח פרסי- הלכה למעשה

להלן פירוט תהליך הניקוי של שטיח פרסי:
1. אבחון סוג השטיח - לפני שבעל מקצוע מתחיל בניקוי עצמו של שטיח פרסי, הוא בודק קודם את מצבו של השטיח כגון גיל\ מצב לקרעים\ סוג סיבי השטיח\ מצב צבע\ האם נעשה שימוש בחומרים בניסיון ביתי לניקוי\ מצב הכתמים
2. תהליך הוצאת חול ואבק - באמצעות מכשור מיוחד שטיח פרסי עובר תהליך ניעור של חבטות הרמה המותאמת לסוג השטיח על מנת לא ליגרום לקרעים.
3. ניקוי רטוב או ניקוי יבש - ניקוי רטוב מתבצע ע"י הזרקה ויניקה של מים וחומרי ניקוי בלחץ גבוה. חומר ניקוי מפרק את הכתמים הקשים ומרכך את סיבי השטיח. פעולה זו מתבצעת בסירקולציה ותוך כגי, מסירה את כל האבק והלכלוך. בזמן ניקוי יבש מפזרים על השטיח חומר הנספג אל תוך סיבי השטיח ותוך כדי סופג את כל הלכלוך. לאחר שהחומר מתייבש הוא הופך לאבק אותו אוספים ע"י שאיבה באמצעות מכשור מיוחד.
4. הברשת שטיח פרסי - לאחר הניקוי מברישים את סיבי שטיח פרסי ע"י מברשות מתאימות לסוג השטיח ובלחץ המתאים על מנת לא לפגוע בסיב.
5. טיפול ריח וחיטוי - בתום הניקוי, שטיח פרסי עובר תהליך טיפול ריח וחיטוי אשר מנטרל את כל הריחות הלא נעימים שיש לשטיח.

מכל זה אנו לומדים שבניקוי מקצועי קיימות שיטות שונות לניקוי שטיחים פרסים, ניקוי רטוב וניקוי יבש, ולכן סוג ניקוי גישות שונות וחומרים שונים, הכל בהתאם לסוג השטיח. לכן תזכרו שאם ברצונכם לקבל את השטיח נקי וללא פגע , תפנו אך ורק למקצוענים.

רוצים להחזיר שטיח פרסי שלכם לימי הזוהר? חייגו והזמינו אותנו לקבלת תוצאה מדהימה, בהתחייבות!
052-7216061 או 03-6779811