ניקוי שטיחים, ניקוי ספות

לפעמים, ניקוי שטיח בבית בעזרת שואב אבק אינו עוזר להפטר מכתמים עיקשים וישנים. ניתן להסיר סוג זה של לכלוך בבית, בעזרת מספר טיפים שלנו לניקוי ידני:ניקוי שטיחים בבית

1 יש למוסס במים אבקת כביסה, להוסיף מעט קרוסין (נפט) ולנגב עם מטלית טבולה את כל השטיח,תוך מתן תשומת לב מיוחדת לכתמים ואזורים מלוכלכים מאוד. סוג ניקוי זה מתאים לשטיחים סינטטיים ולצמר. הריח של קרוסין נשאר לבערך שלושה ימים,בגלל זה,לאחר הניקוי, אל תשכחו לאוורר את החדר באופן קבוע.

2עוד שיטה מעניינת היא ניקוי בעזרת עלי תה משומשים.יש לפזר עלי תה רטובים באופן אחיד על פני כל השטיח ולאחר שהם מתייבשים יש להסיר אותם בעזרת שואב אבק. תזכרו,שניקוי שטיח בעזרת תה יכול לגרום לכתמי תה על שטיחים בהירים.

3 פזרו על השטיח מלח גס ולאחר 5-10 דקות שפשפו ביסודיות את השטיח עם מטאטא טבול בתמיסת סבון עדינה. ניקוי שטיח זה דורש ייבוש טוב,מכיוון שסיבי שטיח יכולים להפוך למעופשים.

4 ממיסים שתי כפות של אבקת כביסה וכפית אחת של אמוניה ב3-5 ליטרים של מים.נקו את השטיח עם מטלית או ספוג טבולים בתמיסה זו.אין לשפשף את הערימה בחוזקה,מכיוון שהיא נפגעת בקלות ואפילו נקרעת.

5 להיפטר מכתמים טריים של בירה,יין ומשקאות חריפים אחרים,אפשר בעזרת מברשת רכה טבולה במי סבון ולאחר מכן במים חמים עם חומץ (כפית חומץ בליטר מים).

6 כתמים של תה או קפה אפשר להסיר בעזרת מטלית ספוגה בתמיסת מים קרה עם גליצרול - כף של גליצרין לליטר מים.

7 מכתמים שומניים אפשר להיפטר בעזרת דייסת בנזין ועמילן. לשפשף את החומר עם מטלית או צמר גפן אל תוך הכתם,לאחר שה"דייסה" מתייבשת,ניתן להסיר עמילן יבש בעזרת שואב אבק.

8 כתמים מבושם שנשפך או מי קולון די קשים להסרה.אתם יכולים לנסות לנגב ראשונית עם מטלית טבולה בתמיסה של אבקת כביסה ולאחר מכן לשטוף את הכתם במים ולייבש היטב.

תהיו זהירים! ניקוי עצמי לא מקצועי יכול לגרום לעיוות,נזק ובלאי מוקדם של המוצר.יתר על כן,במקרים רבים ניקוי של השטיח בבית הוא פשוט בלתי אפשרי. לדוגמא,יצרני השטיחים אינם ממליצים על ניקוי שטיחים מסיבי משי וסוגים מסוימים של שטיחי צמר בצבעים בהירים.במקרה זה עדיף לפנות לאנשי מקצוע!
אין חברת נ.ש.ר קלין אחראית על ניקוי עצמי לא מקצועי.

 

 

תמיכה נ.ש.ר קלין

מידע שימושי

שאלות טיפים המלצות

ניקוי נ.ש.ר קלין