ניקוי שטיחים, ניקוי ספות

איך לנקות שטיח מפרווה של חיות מחמדאיך לנקות את השטיח מפרווה של חיות מחמד

החיות מחמד מעניקים לנו הרבה רגעים נעימים: הם תמיד מחכים לנו שנחזור מהעבודה, בנדיבות חולקים איתנו את האהבה שלהם, טיול ערב עם הכלב או חיבוק מחתול האהוב – אלו הם דברים שאין להם תחליף. עם זאת, יש בעיות קטנות שעולות עם הופעתו של החבר הפרוותי בבית. אחת מהם – הפרווה על שטיח, שלא כל כך קל להסירה.
כדי להפחית את הנשירה של החיה, חשוב לדאוג לה – מעת לעת לשטוף ולסרק במסרק מיוחד. מה הטיפול הנחוץ לאותו בעל חיים שבבעלותך תוכל לברר עם הוטרינר.
אם לחיית המחמד שלך יש מקום אהוב על שטיח, בו הוא שוכב רוב הזמן, תניחו במקום זה שמיכה קטנה או איזה שהוא כיסוי, כך שרוב הפרווה לא תגיעה לשטיח.
לפי מה שמראה הניסיון, קל יותר להסיר פרווה ארוכה. לפעמים שאיבה רגילה עם שואב אבק עושה את העבודה. שיערות קצרות ודקות יותר נכנסים אל תוך הסיבים של שטיח, כך שניקוי שטיח עשוי לדרוש יותר זמן ומאמץ.

מסירים את הפרווה משטיח

הנה כמה טיפים לניקוי שטיחים מפרווה של חיות מחמד:
✔ לטאטא שטיח עם מטאטא רטוב. סביר להניח, שתסירו רק חלק מהפרווה, אבל שאר השיערות יתרוממו ואפשר יהיה לשאוב אותם עם שואב אבק בקלות.
✔ ניקוי ידני עם מטלית לחה. החלו מקצה אחד ותעברו לאורך כל שטיח עם המטלית. ברגע שהבד מתמלא בשיערות,שטפו אותו במים נקיים והמשיכו. השטיפה הידנית היא תהליך די מייגע, אבל מאפשרת לך לגמרי להיפטר מהפרווה.
✔ עוד שיטה היא ניקוי בעזרת סרט דביק, כמו סלוטייפ. עטפו את היד עם הסרט (צד הדביק כלפי חוץ) ולחצו על שטיח. החליפו את הסרט כשהוא מתמלא. אפשר להשתמש בשיטה זו גם בניקוי רהיטים מרופדים.
✔ הדרך המהירה ביותר: לערבב כוס מים וכוס 1 של מרכך כביסה. עם ספריי לרסס על שטיח. תערוב זו תחליש את הפרווה. שאבו פני שטיח.
✔ אפשר להשתמש בכפפות מיוחדות לסירוק כלבים וחתולים הנמכרים בחניות לחיות מחמד. הכפפה מכוסה בגומי דביק בו נדבקת הפרווה. אתם יכולים לא רק לסרק את החיית מחמד, אלא גם לעבור עם הכפפה על שטיח והיא תעזור להסיר את רוב השיערות שנשרו.

עד כמה שזה אולי נשמע נדוש,אבל המתכון החשוב ביותר לשמירה על ניקיון של שטיח – הוא שאיבת אבק תקופתית. לבעלי חיות מחמד קטנים אנחנו ממליצים לנקות שטיח פעמיים בשבוע. בעלי חיות מחמד גדולות או אלה שנמאים בתקופת הנשירה – תמצאו זמן לבצע את הניקוי 3 פעמים בשבוע. הרי יותר קל להסיר שיערות יחידות שלא נכנסו אל תוך שטיח מאשר לנקות כמויות גדולות של פרווה שנאגרו.