ניקוי שטיח אפגניניקוי שטיח אפגני

כל בעל שטיח אפגני המעוניין לשמור עליו כעל בעל מראה מרשים ויוקרתי, חייב בניקוי מקצועי.

שטיח אפגני- כרטיס ביקור

אריגת שטיח אפגני זו אומנות. אריגיפ אפגניים ידועים בתור אנשי מקצוע מיומנים אשר נחשבים לאמנים במלאכתם. לשטיח אפגני אריגה צפופה מצמראיכותי ואריגתם היא עבודת יד. מחירם בשוק השטיחים גבוהה אך המראה היוקרתי והמפואר שלהם מצדיק את ההוצאה.
שטיחים אפגניים לרוב מאופיינים בגוונים כהים ועזים של אדום ושחור ובשילוב של דוגמאות חוזרות של צורות רגלי פיל ומלבנים. רוב השטיחים האפגניים נארגים בעיר קבול, באפגניסטן ומסמלים סטאטוס ויוקרה למשך כל ההיסטוריה. ככל שמקפידים יותר על ניקיון השטיח האפגני כך הוא נשמר יותר ויופיו מאריך ימים.

ניקוי שטיח אפגני

לשטיח אפגני, בניקוי לא מקצועי, יש נטיה לקבל גלים עקב השתי צמר שלו. לכן מומלץ מאוד לפנות לאנשי מקצוע המומחים בניקוי שטיח אפגני, על מנת לא לגרום לשטיח נזק בלתי הפיך. קיימות כמה שיטות לניקוי שטיחים אפגניים. חלק מומחים משתמשים בשיטת אידוי, המתבצע בעזרת מכשיר מיוחד. וחלק המומחים משתמשים בניקוי רטוב, אשר מתבצע באמצעות החדרת חומר ניקוי עם מים אל תוך סיבי השטיח ופירוק כתמים קשים ולכלוך יום יומי.
כל חברה מקצועית מחליטה על שיטת העבודה משלה. בשתיהן ניתן להגיע לרמות ניקוי גבוהות ומרשימות.

ניקוי שטיח אפגני – נקודות חשובות

• שמירה על איכות השטיח- הניקוי המקצועי הנעשה בשטיח אפגני הוא לא רק עקב כתמים קשים שנוצרו במהלך שימוש לא זהיר. אפילו אם אין כתמים קשים חשוב לתחזק את השטיח ומידי פעם לבצע בו ניקוי מקצועי על מנת לשמור על צבעיו היפים והחזקים, מראהו המפואר וסיביו נעימים למגע.
• תדירות הניקוי- את הניקוי המקצועי של שטיח אפגני מומלץ לבצע פעם בשנה. למרות זאת במקרה של ילדים בבית או בעלי חיים, הצורך לניקוי מקצועי עלול לעלות למספר גדול יותר. מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע על כך אישית.
• שיטות שונות לניקוי שטיח אפגני- קיימות מספר שיטות לשטיחים אפגניים: ניקוי רטוב וניקוי יבש. לחלק מהשטיחים מתאימה רק שיטת ניקוי יבש, לכן מומלץ תמיד לברר אצל חברת ניקוי האם הם מספקים שרות זה.
• חומרי ניקוי- קיימים סוגים שונים של חומרי ניקוי, שמפו וסבונים. רמת החומציות הגבוהה שבהם עלולה לפגום בסיבי השטיח האפגני ואף לגרום לנזק בלתי הפיך. לכן אל תתנסו בזה לבד. התייעצו עם איש מקצוע מומחה או עדיף תזמינו אותו לניקוי מקצועי של השטיח.
• המלצות וניסיון- תמיד תבדקו שהחברת ניקוי שאתם מזמינים היא חברה בעלת ניסיון בכל הקשור לניקוי שטיחים אפגניים, אחראית ופועלת לפי התקן. כמובן שהמלצות לחברת ניקוי מסויימת זה דבר חיובי אך תמיד יש לבדוק את סוג העבודה, רמת איכות ואחריות על העבודה.

רוצים להזין אותנו לניקוי שטיח אפגני? צלצלו .
052-7216061 או 052-7216062

 

 

תמיכה נ.ש.ר קלין

מידע שימושי

שאלות טיפים המלצות

ניקוי נ.ש.ר קלין