ניקוי שטיחים, ניקוי ספות

שטיחי צמר הם השטיחים העתיקים ביותר בהיסטוריה של האנושות, למעט שטיחי פרווה של בעלי חיים. השטיח העתיק ביותר שנמצא במהלך חפירות באזור אלטאי, הוא בן קרוב ל2,5 אלף שנים, למרות שהם הופיעו הרבה לפני. כישורי אריגה פותחו כמעט בכל קצות תבל – בפרס, ניקוי שטיחי צמר - ניקוי שטיחים


איראן, אפגניסטן, סין, הודו, טורקמניסטן, נפאל, שטיחים היו חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית ולבשו אופי לאומי מובהק, שבא על ידי ביטוי בקישוטים מורכבים. בתרבויות רבות, השטיחים הם חלק הכרחי של הנדוניה של בנות צעירות.
לאורך זמן, שטיחי צמר לא איבדו את הרלוונטיות שלהם: עד עצם היום הזה השטיחים מצמר טבעי, במיוחד אם הם בעבודת יד, מוערכים בעולם. אז מה בדיוק מושך כל כך בשטיחים מסוג זה?


✔ עמידות: שטיחי צמר עמידים, גמישים, לא נוטים להקרע ולהישחק.
✔ חום: צמר טבעי שומר על חום, אפילו אם עובי של השטיח הוא די קטן.
✔ התנגדות למים: שטיחי צמר לא מפחדים ממים. כאשר הוא סופג את הלחות, הוא לא נותן לה להגיע לבסיס,כך שבמקרה של התרטבות השטיח, לא תהיה הצטמקות.
✔ בידוד מרעש: שטיחים מצמר טבעי סופגים בצורה מושלמת את הצלילים ורעש.
✔ אנטי-סטטי – צמר טבעי כמעט ולא "אוגר" חשמל סטטי.
✔ אסתטיקה: שטיחי צמר נראים אצילים ומכובדים. הסיבים שלהם בעדינות משקפים את האור. וגם,כמובן, ללכת יחף על השטיח עשוי צמר טבעי זוהי הנאה מפני עצמה.
✔ ידידות לסביבה: חומרי גלם טבעיים וצבעים טבעיים מדברים בעד עצמם.

חומר גלם הנפוץ ביותר לייצור השטיחים הוא צמר כבש. לפעמים, מוסיפים לצמר מרכיבים אחרים – משי או כותנה. עם זאת, שטיחים עשוים מחצי צמר, הם פחות אסתטיים ופחות עמידים.
"הספקים" הכי טובים של צמר – הכבשים העדינים שחיים בשפלה. לעומת הכבשים שחיים בהרים, הצמר שלהם יותר דק, עדין ועמיד. גם הגיל של הכבש הוא בעל משמעות – ככל שהכבש צעיר יותר,כך הצמר שלו יותר עדין.
הפרסים, שידועים ביצירות מופת הארוגים שלהם, משתמשים בעבודתם לא רק בצמר של סוגי גזע כבשים שונים, אלא גם בצמר שנגזר ממקומות מסוימים: על הבטן או הגב של החיה.
ניתן לחלק את כל שטיחי הצמר בהתאם לסוג של אריגה – שטיחים בעבודת יד וסרוג במכונה, ולפי סוג של סיבים – חלקים או פלומה. הסוג היקר ביותר הם שטיחי פלומה. וזה לא פלא: יצירת מוצר כזה יכולה לקחת שנים, בגלל הצפיפות של האריגה שמגיעה לכמיליון קשרים למ"ר.

ניקוי שטיחי צמר

שטיחי צמר בעלי תכונות מצוינות כגון עמידות במים ולא דורשים הרבה טיפול. מספיק לשאוב את האבק לפי הצורך, רצוי משני הצדדים. בעת הניקוי, נסו להקדים מספיק זמן לכל חלק של השטיח ביסודיות כדי להסיר אבק מהסיבים.
אם קיימים כתמים או לכלוך, ניתן להשתמש בחומר ניקוי קליל:
דללו את החומר (בכמות 2 מכסי בקבוק החומר) במים קרים והקציפו. תשמשו בספוג נקי כדי לנקות את השטיח מהכתמים. יבשו את השטיח בעזרת מגבת או נייר סופג. תנו לו להתייבש באופן טבעי. בשום מקרה לא להשתמש במכשירי חימום – הסיבים יכולים להתעוות מהטפרטורה
הגבוהה.

שימו לב, שרוב החומרים הנמכרים בחנויות משמשים לעתים קרובות לניקוי שטיחים סינטטיים ואינם מתאימים לצמר טבעי.מלבינים גם אסורים למגע עם צמר, בדרך כלל שטיחים צמר צבועים בצבעים טבעיים, שנשטפים בקלות. אגב, מאותה הסיבה הם פוחדים משמש ישירה – מהקרנות
של השמש הצבע יכול לדהות.
בממוצע, שטיח מצמר טבעי דורש ניקוי רטוב לא יותר מפעם אחת בכל 1-1.5 שנים. אם אתם עושים את זה בבית זה יכול להיות בעייתי, עדיף ליצור קשר עם החברה שלנו, המספקת שירותי צור קשר - ניקוי מקצועי של כל סוגי השטיחים. בעזרת מכשור מקצועי ומתקדם שלנו וחומרים מיוחדים
ומקצועיים אנחנו נוכל לנקות ביעילות וקפידה את השטיח מלכלוך ואבק, וציוד ליבוש מקצועי יבטיח ייבוש נכון של השטיח – בלי עיוות ועובש, כך שהשטיח המדהים שלך ישמח אותכם במשך שנים רבות ויעניק חמימות ונוחות לביתכם!

 

 

תמיכה נ.ש.ר קלין

מידע שימושי

שאלות טיפים המלצות

ניקוי נ.ש.ר קלין