ניקוי שטיחים, ניקוי ספות

איך לנקות שטיח / שטיחי משי ?איך לנקות שטיח / שטיחי משי

שטיחי משי מיוצרים בכל העולם. השטיח משי שלך יכול להיות מיוצר בקום (עיר במרכז איראן), או שהובא מטורקיה, פרס וכו. סיבי משי התקבלו לראשונה מהפקעת של תולעת משי בערך ב2600 לפנה"ס בסין. חוקרים אחרים טוענים כי מקום מוצאם היה הודו. זה עדיין נושא שנוי במחלוקת למדי, אבל אין ספק שמשי היה מוערך מאוד ומוערך מאוד גם עכשיו על ידי אינדיאנים. במשך מאות שנים, מיומנות אומנות אריגת שטיחי משי בעיר קשמיר עברה מדור לדור.מוצרים אלה היו ונשארו הכרחיים לטקסים דתיים.
שטיח משי העתיק ביותר היה שייך לשושלת הפרסית הסאסאנית והוא היה נחשב השטיח העתיק עד למועד ה1929 שבו נמצא שטיח פאזיריק, ארוג במאה ה-5 לפני הספירה.

ניקוי שטיחים משי | טיפים והמלצות לניקוי שטיחים משי

משי - סיבים חלבוניים,המורכבים מחומצות אמינו מרובות. חומר זה פי חמש חזק יותר מפלדה ופי שתיים מסיב סינטטי. משי אינו מאבד את כוחו גם כשהוא נמתח - ניתן למתוח אותו 30% יותר מהגודל שלו ולא להיקרע.
בנוסף,יש למשי מספר יתרונות שבהחלט שווים אזכור:
ניתן בקלות לשלב אותו עם חומרים אחרים
מצוין לקישוט
נעים למגע
בעל מרקם חלק וקליל
נהדר עבור קישוט מבנים מורכבים

שטיח משי - טיפול, אחזקה, ניקוי

למרות עמידותו,שטיח משי הוא די בררני בבית: הוא מזדהם בקלות ומאבדים את הציור במקרה שמשומש באזור בו יש תנועה מרובה. במיוחד, זה נוגע לשטיחי משי עבים בעבודת יד: הציורים הרקומים ומודפסים יכולים להיפגע. בנוסף, הסרת כתמים משטיח משי-תהליך מייגע. אם אתם מחליטים לעשות את זה בעצמכם,יש לזכור כמה כללים פשוטים:
הכי טוב ניתן להסיר כתמים טריים, אל תשאירו את הניקוי למועד מאוחר יותר.
אם הזיהום שלך כולל חלקיקים קשים, קודם נקו אותם ולאחר מכן בעדינו מחקו את הנוזל העודף.
במאבק עם הכתם, סודה מומסת במים יכולה לעזור,תהיו זהירים כאשר תשתמשו בתמיסה: אין לחמם את המשי בעת הייבוש, אפשרו לו להתייבש בעצמו.
תזכרו שאין להשתמש בכלים מכניים - ניקוי עם שואב אבק או חומרים ביתיים אסור! מהסיבה הזאת, אנחנו ממליצים בחום ניקוי קבוע של שטיחי משי או להסיר כתמים ולכלוך רק בעזרת אנשי מקצוע המציעים שירות ניקוי כימי של שטיחים.

איך להבדיל שטיחי משי? מלאכותי או אמיתי?

שטיח משי יכול להיות מיוצר ממשי טהור או ארוג בתוספת סיבים אחרים: צמר או כותנה. שטיחים מעורבים נחשבים ליותר פרקטיים לשימוש. מוצרים כאלה יכולים לשמש ככיסויי רצפה או קיר, או כריפוד לרהיטים.
שטיחי משי די גבוהים בעלות, יש להיות זהירים בעת במיוחד בעת הרכישה, היזהרו מחיקויים. לפעמים,המוכרים מציגים מוצרים כמוצרי משי,כאשר למעשה הם מיוצרים מסיבים אחרים.
הנה כמה דרכים כדי לבדוק אם השטיח שלך הוא שטיח משי:
לשפשף ולהרגיש, האם הבד מתחמם או נשאר קריר. משי הופך לחם.
להצית חתיכה קטנה, אם הוא נמס או מתחיל להופיע ריח של נייר שרוף - המוצר אינו משי.כ אשר נשרף משי - הריח ממנו מזכיר שיער שרוף.
להמיס את המשי בנוסחה כימית מיוחדת - את הבדיקה הזאת תשאירו לאנשי מקצוע.
אין לחמם את המשי בעת ייבוש - תנו לא להתייבש בעצמו.
שטיח משי - תוספת נהדרת לבית שלכם והשקעה מצוינת. גם אם החלטתם שמיקומו של שטיח משי הוא על הקיר ולא על הרצפה, אתם יכולים להיות בטוחים, שאתם קונים מוצר שיועבר במשפחה שלך במשך דורות.

תהיו זהירים! ניקוי עצמי לא מקצועי יכול לגרום לעיוות,נזק ובלאי מוקדם של המוצר.יתר על כן,במקרים רבים ניקוי של שטיח בבית הוא פשוט בלתי אפשרי. לדוגמא,יצרני שטיחים אינם ממליצים על ניקוי שטיחים מסיבי משי וסוגים מסוימים של שטיחי צמר בצבעים בהירים.במקרה זה עדיף לפנות לאנשי מקצוע!
אין חברת נ.ש.ר קלין אחראית על ניקוי עצמי לא מקצועי.

 

 

תמיכה נ.ש.ר קלין

מידע שימושי

שאלות טיפים המלצות

ניקוי נ.ש.ר קלין